Alperen Şengün: All-star seçilmek ve NBA’de şampiyon olmak istiyorum

Son dönemde ortaya koyduğu performans ve kırdığı rekorlarla spor kamuoyunun gündeminden düşmeyen Alperen Şengün, Texas’ın Houston kentindeki Türk Başkonsolosluğunun yeni hizmet binasının açılışında Anadolu Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

“Kırabileceğim rekorlar, kazanabileceğim şampiyonluklar olduğunu düşünüyorum”

Kariyer planlaması hakkında konuşan Alperen şunları söyledi:

“Kariyer planlamam all-star seçilmek ve NBA’de şampiyon olmak. Umarım uzun yıllar Houston’da kalırım. Burada kırabileceğim rekorlar, kazanabileceğim şampiyonluklar olduğunu düşünüyorum.”

“Yapabildiğimin en iyisini yapmak zorundayım”

Elinden gelenin en iyisini yaptığını söyleyen Alperen Şengün açıklamalarına devam etti:

“Takım için de kendim için de her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Yapabildiğimin en iyisini yapmak zorundayım. Rekorlar benim için güzel bir anı. Kırabileceğim rekorları kıracağım. Mutluyum.”

“Gençlere örnek olmaya devam edeceğim”

Alperen Şengün, kendisine verilen destekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 

“Yorumları mesajları görüyorum. Gençlerimiz, büyük ağabeylerimiz mesaj atıyor. Bu durumdan çok hoşnutum. Türkiye’den bana sahip çıkmaları gerçekten benim için çok değerli. Gençlere örnek olmaya devam edeceğim. Ben nasıl Hidayet ağabey, Mehmet ağabey hakkında konuşuyorsam, umarım ileride onlar da benim hakkında konuşur. Umarım güzel bir anı bırakırım onlara.”

“Hakkımda güzel konuştuğu için çok teşekkür ederim”

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’in kendisiyle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine Alperen Şengün, Dilmen’e teşekkür etti. 

“Yaptığı yorumlar için, benim hakkımda güzel konuştuğu için çok teşekkür ederim. Bunlar her zaman oluyor, bu yorum da ses getirdi, olay oldu. Teşekkür ediyorum.”

Rekor üstüne rekor kırdı

Genç basketbolcu, 12 Ocak’ta oynadıkları Sacramento Kings maçında 10 sayı, 10 ribaunt, 10 asistlik performansıyla NBA tarihinde “triple double” yapan en genç pivot unvanını aldı. Alperen, ayrıca kulüp tarihinde bunu başaran en genç oyuncu olarak da kayıtlara geçti.

Bu rekordan 5 gün sonra Los Angeles Lakers karşısına çıkan milli sporcu, 33 sayı 15 ribaunt, 6 asist ve 4 blokluk performansıyla kariyer rekoru kırarken, NBA tarihine de geçmeyi başardı.

Alperen Şengün, efsane isim Shaquille O’Neal’ı da geride bırakarak bir maçta 30+ sayı, 10+ ribaunt ve 5+ asiste ulaşan en genç pivot oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.