Bilecik Belediyesi Bilgi Evi Hizmete Giriyor

Projesi Bilecik Belediyesince hazırlanan ve yapımı bir seramik fabrikası tarafından gerçekleştirilen Bilgi Evi’nin anahtar teslimi töreni gerçekleştirildi.

Bilecik merkez Bahçelievler Mahallesi’nde yer alan Bilgi Evi bahçesinde gerçekleştirilen törene, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can ve Bien Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan da katıldı. Anahtar teslim töreni öncesi konuşma yapan Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, ‘Bilecik’imize böyle bir hizmeti kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bilecik Belediyesi olarak Selim Yağcı’nın başkanlığı dönemindeyken beraber görüşmelerimizde sağ olsun kendileri böyle bir hizmet etmek talebinde bulundular. Biz de bu talebi doğrultusunda bir değerlendirmeyle yer tespitini yaptık ve kendileri Bilecik’imize Bilgi Evi kazandırdılar. Ben Nurullah beye bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabi ki hizmetinin devamını talep ediyorum kendilerinden inşallah hayırlı uğurlu olur. Bu bir açılış değil, bu bir anahtar teslimi. Açılışını böyle büyük bir projeyi böyle kısa bir açılışla değil daha görkemli bir şekilde ileri ki zamanda inşallah yapacağız’ dedi.

‘Türkiye’nin en güzel lisesi olacak’

Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan ise; 20 yıldır Bilecik’te hizmet ettiklerini anlatarak, ‘Başladığımızdan bu yana gece gündüz iş yerimizi geliştirmeye uğraştık, çok şükür onu bir seviyeye getirdik inşallah daha da devam edecek. Bu arada Bozüyük’te de bir lise inşaatımıza başladık. Allah kaza bela vermezse önümüzdeki sene sezonuna yetiştirmeye çalışacağız. Bir de herhalde Türkiye’nin en güzel lisesi olacak. Bunu niye söylüyorum. Kızımın adına yapıyoruz orayı da. Yaşamımız boyunca iş hayatımız geliştikçe ondan sonraki bütün hedefimiz bu yatırımlarımızda, bu yardımlarımızda, bu halkla birleşmemizde devam etmeye çalışacağız’ dedi.

Öte yandan Nurullah Ercan konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmanın ardından Ercan, yapımı tamamlanan Bilecik Evi’nin anahtarı Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can’a teslim etti. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.