Kyk’lı Öğrencilerden ‘Kudüs’E Destek – Bilecik

Bilecik’te bulunan KYK yurtlarında da öğrenciler ışıklarla ‘Kudüs’ yazdı.

Kent merkezindeki Halime Hatun Kız Yurdu ile Pazaryeri ilçesindeki KYK yurdunda kalan öğrenciler, havanın kararmasıyla birlikte yurt odalarındaki ışıklarla kareografi oluşturdu.

Yurtlara ‘Kudüs Kırmızı Çizgimizdir’ yazılı pankartlar asan öğrenciler burada ışıklarla ‘Kudüs’ yazarak İsrail’in Filistin’e yaptığı zulme tepki gösterdi.

KYK Bilecik İl Müdürü İsmail Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ‘Bugün 81 ilde kredi yurtlar kurumunda kalan öğrencilerimizle birlikte bir farkındalık oluşturmak, Filistin’de ki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek amacıyla bir çalışma yaptık. Öğrencilerimiz de sağolsunlar bu çalışmaya iştirak ettiler. Biz KYK olarak hem de Türk halkı olarak her zaman Kudüs’te ki Filistin’deki kardeşlerimizle birlikte olduğumuzu bir defa daha tekrar etmiş oluyoruz. İnşallah bu desteğimiz daha sonrada devam edecektir.’ ifadelerini kullandı.

Bilecik yurdunda kalan öğrenci Perihan Bakır, ‘Biz Müslüman ülkesi olarak ve yurdumuz olarak kesinlikle orada zulüm gören insanların yanında olduğumuzu belirtmek istedik. Küçük çaplı da olsa bu bizim katkımız olsun istedik.’ dedi.

Pazaryeri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Müdürü Fatma Kaymak ise, ‘Bu gün Kudüs’ün yanında olduğumuzu belirtmek için böyle bir etkinlik düzenledik, her zamanda yanlarında olacağız kahrolsun İsrail.’ görüşlerini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.