Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Birinciliği Heyecanı Bilecik’te Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünün 2018 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Birinciliği müsabakaları Bilecik’te yapılan seremoni töreni ile start aldı.

Bilecik İstasyon Spor Salonunda yapılan açılış seremonisine Bilecik Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Basketbol Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edecek 21 ilden 384 sporcu, antrenörler ve sporseverler katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, sporculara hitaben yaptığı açılış konuşmasında, sporcuları Bilecik’te ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yıldız, ‘Anadolu Yıldızlar Ligi, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst Gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri ve amaçları doğrultusunda Anadolu Yıldızlar Ligi oluşturulmuştur. Basketbol branşına gönül vererek disiplinli ve azimli çalışmalar sonucunda ter dökerek finale yükselme başarısını gösteren siz değerli sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyor başarılar diliyorum’ ifadelerine yer verdi.

Renkli görüntülere sahne olan açılış töreni çeşitli illerden gelen basketbolcuların çekişmeli maçları ile son buldu. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.