Bayram Öncesi Otobüs Biletlerine İlgi Düşük

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Bilecik Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki bilet satışları, otobüs firmalarını hayal kırıklığına uğrattı.

Bayramlarda otobüs seyahatlerine olan yoğun ilgi sebebiyle ek seferler düzenlemek zorunda kalan çoğu firma, bu seneki hareketsizlik sebebiyle buna gerek duymadı. Firma temsilcileri, erken seçim döneminde olunması ve mazot fiyatlarına bağlı olarak yükselen bilet fiyatlarının da bu durumun oluşmasına zemin hazırladığını vurguladı.

‘Şu an için pek bir talep yok’

Bilecik Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bir peron çalışanı İbrahim İnan, Ramazan Bayramı’nda önceki bayramlar kadar uzun bir tatil dönemi olmadığını belirterek, ‘Şu an için pek bir talep yok, bayramın gelmesine rağmen normal bir gün gibi. Geçen senelere göre biraz daha iyi fakat terminal’in aşağıya taşınması bizi çok etkiledi. Burada küçük şehirlere, ilçelere, köylere araba var. Bayram hızlılığı yok, normal sıradan bir gün gibi’ dedi.

‘Ramazan dolayısıyla bir durgunluk var’

Bir diğer peron görevlisi Çağatay Çevik ise, ‘Şu anda Ramazan dolayısıyla bir durgunluk var tabii. Bayram geldi 5 tane yolcu bulamıyoruz. İnsanlar parasızlıktan gelemiyor. 5 TL yok parası verecek onu bile kredi kartıyla çekiyor vatandaş, cebinde nakit parası yok. Şimdilik eskiden olduğu gibi ek seferlere bir ihtiyaç duymuyoruz. Malum bir de son mazot zamlarından sonra biz de eş doğrultuda fiyatlarımızı yüksek tutmak zorunda kalıyoruz. Şu an için pek bir talep yok’ dedi. – BİLECİK

Bir önceki yazımız olan Gençler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Seçim Kampanyasına Destek Verdiler başlıklı makalemizde Bilecik, Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.