Bilecik’te AK Parti’nin Hedefi 11’de 11 Belediye

AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, 31 Mart 2019 günü yapılması planlanan Yerel Seçimlerde hedeflerinin kentte 11 belediyeyi de almak olduğunu belirterek, ‘Bilecik’te 11 belediyenin 7 tanesi AK Parti’de. Bilecik seçmeninin yüzde 85’i AK Parti belediyecilik hizmetini alıyor. Bu seçimde de 11’de 11 sloganıyla yola çıktık. Hayalimiz, 11 belediyenin 11’ini de almak’ dedi.

AK Parti Bilecik Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıya AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, ilçe ve belde belediye başkanları, il ve belediye meclis üyeleri, parti teşkilatı ile çok sayıda partili katıldı.

‘Hayalimiz 11’de 11’

Açılış konuşması yapan AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, 31 Mart 2019 günü yapılması planlanan seçimlerde hayallerinin Bilecik’te 11’de 11 belediyeyi almak olduğunu belirtti. 31 Mart seçimleri ile ilgili teşkilatlara önemli mesajlar veren, seçimlere halkın istediği adaylarla girileceğini ifade eden İl Başkanı Karabıyık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimatı hatırlatarak, ‘Aday adaylığı sürecinde kim ki bireysel derdine düşerse karşısında AK Parti teşkilatlarını görecek. Kendini düşünenler varsa kesinlikle aday adayı olmasınlar diyoruz’ dedi.

Cumhur İttifakı ile ilgili spekülasyonlara da değinen Karabıyık, Cumhur İttifakı’nın milli ve yerli tüm konularda devam ettiğini sadece 2019 yerel seçimlerinde ittifak yapılmayacağını aktardı.

AK Parti Milletvekillinden çiftçilere müjde

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ise; dolu afetinden zarar gören Osmaneli çiftçisine devlet tarafından destek verileceğini müjdelerken, afet kapsamında verilecek desteklerden ilk faydalanacak şehirlerden birinin Bilecik olduğunu söyledi. Yağcı, ‘Osmaneli’nde afetten etkilenen çiftçilerimizin zararlarının tamamı karşılanmasa da zararlarını hafifletecek bir desteği sağlamanın çabası gayreti içerisindeyiz. Devletimiz bir geçmiş olsun mahiyetinde yardımda bulunacak’ dedi.

Konuşmaların ardından toplantı, basına kapalı bölümü ile devam etti. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.