Bilecik’te Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri

Bilecik Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Huzurevi sakinleri güzel ve hareketli anlar yaşadı.

Bilecik Belediyesi’nin üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği tarafından koordinasyonu yürütülen Avrupa Hareketlilik Haftası 28 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Dünya çapında 960 hareket noktasında etkinliğin yapıldığı hafta içerisinde ülkemizde 25 noktada, Bilecik’te de 4 ayrı noktada faaliyetler gerçekleştiriliyor.Etkinlikler kapsamında Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzur Evi sakinleri de ziyaret edilerek, huzurevi sakinleri ile açma ve germe hareketleri yapıldı. Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen programda huzurevi sakinleri ile öğrenciler açma-germe hareketlerinin yanı sıra müzik eşliğinde hareket ettiler.

Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü ve Avrupa Hareketlilik Haftası Temsilcisi Hülya Eçen Çalışkan, okullarda, mahallelerde ve diğer alanlarda gerçekleştirilen aktivitelerin yoğun bir ilgi ile devam ettiğini belirtti. Eçen, ‘Belediyemiz ve diğer kurumların işbirliğinde spor adına, hareketli yaşam adına güzel faaliyetlerimiz devam ediyor. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor ve hafta sonuna kadar sürecek. Amacımız, burada gerekli farkındalığı oluşturmak ve insanların ilgisin bu yöne çekmektir. Yapılan etkinlikler, spor ve sağlıklı yaşamın bir gereği şeklinde oluşuyor ve çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Dünya çapında 960 noktada bu etkinlikler yapılıyor. Ülkemizde ise 25 noktada yapılıyor ve Bilecik olarak, biz bunlardan 4 noktayı teşkil ediyoruz. Bu çok önemli ve bizleri sevindiren bir çalışma. Ben bu anlamda bizlere bu güzel etkinliği sürdürmede güç ve desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Nihat Can, olmak üzere Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile spor eğitmenlerine, Belediye Çocuk Akademisinin gönüllü öğrencilerine, mahalle muhtarlarımıza, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzurevi yönetimi ve sakinlerine ve etkinliğe katılan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum’ dedi. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.