Bilecik’te İl İdare Şube Başkanları Toplantısı

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın başkanlığında İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı.

Bilecik İl Özel İdare Toplantı Salonu’nda yapılan İl İdare Şube Başkanları Toplantısı’na Bilecik Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Mehmet İnce, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ve kurum müdürleri katıldı.

Vali Büyükakın, toplantıya katılan birim ve kurum müdürlerine iş üretme süreçleri hakkında bilgiler vererek, ‘Yaptığınız ve yapacak olan çalışmalarınıza daha çok dikkat edin. İyileştirme mantığıyla çalışmanızı bekliyorum. Çalışmalarınızı asil iş olarak görün. Bir başka konu ise 15 Temmuz etkinliğine çocuklarınızla beraber katılmanız konusunda hassasiyet gösterin. Kendi kurumunuzda çalışanları da bu etkinlikte görmek istiyorum’ dedi.

‘İl müdürleri ilçelere giderken görev kağıdı almasın’

Büyükakın açıklamasının devamında, ‘İl müdürleri bir ilçeye programa giderken valilikten görev kağıdı almasın. Sözlü olarak söylerseniz daha iyi olur. Görev onayı alma işlemi yapanlar varsa buna son versinler’ ifadelerine yer verdi.

‘Yol bakım çalışmalarını sezon başına kadar yetiştirmek lazım’

Büyükakın, ilde yapılan yol bakım çalışmalarının sezon başına kadar yetiştirilmesi gerektiğine değinerek, ‘Yaz döneminde tatilinizi 2 hafta kullanın. 1 ay tatil için izin alacağım diyerek bana gelmeyin. Beni ben sizden izin aldım ama siz reddettiniz konumuna düşürmeyin. Ben hiç izinlerimi kullanmadım, hepsi yandı. Ben sizden sadece benim yaptıklarımın yarısını yapmanızı istiyorum’ dedi.

‘Sizin işiniz vatandaşa hizmet etmek’

Vali Büyükakın il ve kurum müdürlerinin işlerinin vatandaşa hizmet etmek olduğunu söyleyerek, ‘Vatandaş size her ne olursa olsun ulaşacak. Ben kendi cep numaramı vatandaşa verdim, bana ulaşabiliyorlarsa size de ulaşacaklar. İnsanların size ulaşamadığı sebebiyle benim önüme gelmeyin. Sizin işiniz vatandaşa hizmet etmek. Size ulaşamayıp vatandaş bana geliyorsa da o sizin probleminiz. Hiçbiriniz benden daha meşgul değilsiniz. Ben bir toplantıya saatinde geliyorsam, sizde saatinde geleceksiniz. Bir sonraki toplantıda benden sonra gelirseniz, hepinizi kapıda dikerim. Özellikle toplantı saatlerine çok dikkat edin. Ben size nasıl davranıyorsam, siz de sisteminizi ona göre hazırlayın. Toplantılara da bizzat kendiniz geleceksiniz, bu bir disiplin kuralıdır. İşinize özen gösterin ki biz de size ona göre davranalım. Korkarak değil, arkadaşça çalışalım’ dedi.

‘Birimlerinizdeki telefon görüşmelerini mutlaka kontrol etmelisiniz’

Büyükakın son olarak, il ve kurum müdürlerinin kendi birimlerindeki telefon görüşmelerini kontrol etmeleri gerektiğine değinerek, ‘Zaman, zaman birimlerinizin ulaşılabilir olmadığın bir bakın. Birimlerinizdeki telefon görüşmelerini mutlaka kontrol edin. Birimlerin vatandaşlarla nasıl konuştuğuna bir bakın. Ben bile bunları yaparken sizin de yapmanızı özellikle istiyorum. Gizli müşteri ve üçüncü göz konusuna önem göstermenizi istiyorum. Kurumlarınız da işlerin nasıl yürüdüğünü de mutlaka kontrol edin. Hukuki olan her şey helal değildir. Ekmeğimizi helal ettireceğiz. Maaşınız az geliyorsa da çalışmayın, kendinize başka bir iş bulun’ dedi. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.