Bilecik’te Öğrenciler 21 Bin 902 Adet Fidan Dikti

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Fidanlar Fidanlarla Büyüyor’ ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Bilecik Merkez Kızıldamlar Köyünde 300 dönüm arazi üzerinde yapılan fidan dikim törenine katılan Vali Büyükakın, fidanların ağaca çocukların ise geleceğe dönüşeceklerini ifade ederek, ‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Fidanlar fidanlarla büyüyor’ kampanyası kapsamında 21 bin 902 fidanı toprakla buluşturduk. Bugün burada birlikte fidan diktiğimiz çocuklarımız bu fidanlar ile birlikte büyüyecekler. Fidanlarımız ağaca, çocuklarımız geleceğimize dönüşecekler’ dedi.

Projeyle tüm ilkokul ve ortaokullardaki öğrencilerinin katılımıyla ülke genelinde yeni bir fidan dikim seferberliği başlatıldığını ifade eden Vali Büyükakın, ‘Birlikte büyüyoruz ormanları’ adının verildiği alanların artması ve çevre duyarlılığı ile yetişen bir nesil oluşması temennisinde bulundu. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.