Bozüyük Şehir Müzesi, Avrupa Müze Akademisinden Tam Not Aldı

Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki Şehir Müzesi, Avrupa Müze Akademisinden gelen ziyaretçilerini ağırladı.

Bozüyük Şehir Müzesinin, Avrupa Müzeler yarışmasına katılması için yapılan başvurunun kabul edilmesinin ardından gelen heyet, müzede incelemelerde bulundu. Avrupa Müze Akademisi tarafından Lüksemburg’dan gelen bayan Daniéle wagener ve Romanya’dan gelen Virgil Stefan Nitulescu, müzedeki incelemelerin ardından gerekli raporlamalar hazırlandı. Bozüyük Şehir Müzesi Koordinatörü Veysel Kılıç tarafından karşılanan heyet müzede misafir edildi. Müze barındırdığı eserler ile ilgili olarak ayrıntı olarak heyete anlatıldı.

Bozüyük Şehir Müzesindeki incelemelerinin ardından heyet Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’yı makamında ziyaret etti. Bozüyük gibi bir ilçede böylesine kapsamlı bir müzenin oluşturulmasının çok büyük bir başarı olduğunu belirten heyet, Başkan Bakıcı’ya konuya gösterdiği alaka için teşekkür ettiler. Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanı Fatih Bakıcı; ‘Bozüyük’te göreve geldiğimiz günden itibaren çok çeşitli projeleri hayata geçirdik. Fakat bunların içinde en önemlisi Bozüyük Şehir Müzemizdir. Tarihimizin en iyi şekilde tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması için yaptığımız bu çalışma meyvesini verdi. Bozüyük’te sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyorum’ dedi.

Başkanlık makamındaki görüşmenin ardından Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve Bozüyük Şehir Müzesi Koordinatörü Veysel Kılıç, misafirlere plaket ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Karşılaştıkları manzara ve misafirperverlik karşısında şaşkınlarını gizleyemeyen heyet, Başkan Bakıcı’ya ve Müze Genel Koordinatörü Veysel Kılıç’a teşekkür ettiler. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.