Bozüyüklü Öğrenciler Şanlı Tarihlerini Görerek Öğreniyor

Bilecik’in Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen kültür turları kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencileri Osmaneli, Bilecik, Söğüt ve Bozüyük’teki tarihi mekanları ziyaret ederek şanlı tarihlerini görerek öğreniyor.

Bugüne kadar eğitim ve gençlere yönelik birçok alanda çalışma gerçekleştiren Bozüyük Belediyesi, eğitimde yeni bir hizmeti daha hayata geçiriyor. İlçe genelindeki okullarda eğitim gören tüm 4. sınıf öğrencilerinden oluşan 905 öğrenciyi Bilecik tarihi ile buluşturuyor. Kaymakamlık, Bozüyük Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan ‘Bozüyük Gençliği Ecdadıyla Buluşuyor’ protokolü kapsamında düzenlenen Bozüyük Belediyesi kültür turları başladı. Bozüyük Belediyesi kültür turları kapsamında öğrenciler profesyonel rehberler eşliğinde Osmaneli Tarihi Evleri, Bilecik Şeyh Edebali Türbesi, Dursun Fakıh Türbesi, Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi ve Metristepe Zafer Anıtı’nı ziyaret ederek tarihlerini öğreniyorlar. Tamamen ücretsiz olarak düzenlenen kültür turlarında öğrencilere kahvaltı ve öğle yemeği ikramında bulunulurken rehberlik hizmeti de ücretsiz olarak sunuluyor.

‘Bozüyük Gençliği Ecdadıyla Buluşuyor’ etkinliği ile gerçekleştirilen Bozüyük Belediyesi Kültür Turları’na katılan öğrenciler, sabah erken saatlerde yola çıkarak gün boyu yaptıkları ziyaretlerin ardından öğrendikleri bilgilerle evlerine döndüler. Tatlı bir yorgunluk ve güzel bir gün geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya teşekkür ederek ‘Bizleri hiçbir zaman unutmayan, bizim için çok kıymetli hizmetler gerçekleştiren başkan abimize çok teşekkür ediyoruz. Bu gezi bizim için çok faydalı oldu. Gün boyu hem eğlendik, hem de tarihimizi yerinde görerek öğrendik’ dediler.

Öğrencilerin yakın bölgelerde bulunan tarihi mekanları ve kişileri tanımaları, değerlerini anlamaları ve özümseyip geleceğe taşımaları amacı ile düzenlenen ve 11 Mayıs 2018 Cuma günü sona erecek olan Bozüyük Belediyesi kültür turları Bilecik gezilerinden ilçe genelinde eğitim veren 17 ilkokuldan toplam 905 öğrenci faydalanacak. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.