Bozüyük’te ‘Okuyorum Değerime Sahip Çıkıyorum’ Projesinin Ödülleri Verildi

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde; Bozüyük Belediyesi, Bozüyük Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ‘Okuyorum Değerime Sahip Çıkıyorum’ adlı proje kapsamında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve eğitim hayatları içerisinde öğrendiklerini daha iyi analiz etmeleri için düzenlenen projenin ödül töreni, Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, yazar ve eğitimci Ayşe Yamaç konuşmacı olarak katıldı. Yazmış olduğu 67 kitap ve öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı edinebilmeleri konularında konuşan Yamaç, Bozüyük’te böylesine bir ortamda düzenlenen bu etkinlikte bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Proje kapsamında 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerine 10 bin adet kitap ücretsiz olarak dağıtılırken, proje etkinliği sonunda ilk 30’a giren toplamda 90 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı; ‘Bozüyük Belediyesi, Bozüyük Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzalamış olduğumuz protokol ile bu etkinlikleri ve okul gezilerimizi programımızı hayata geçirdik. Burada sizler ile birlikte çocuklarımızın mutluluğu paylaşmak bizim için çok güzel ve anlamlı. Çocuklarımızın eğitimine destek veriyor, geleceğimize sahip çıkıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan yazar Ayşe Yamaç hanımefendiye de teşekkür ediyorum, gençlerimiz ve geleceğimiz için çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.

Başkan Bakıcı’nın konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya Başkan Bakıcı’ya eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, hediye takdim etti. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.