Edirne Fetö’nün Bilecik İmamı Yunanistan’a Kaçarken Yakalandı

Fetö’nün Bilecik imamı Yunanistan’a kaçarken yakalandı

EDİRNE’de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan örgütün Bilecik imamı’ Turgut S.’nin de aralarında bulunduğu 4 kişi, yasa dışı yollardan Yunanistan’a kaçarken yakalandı. Şüphelilerden adliyeye sevk edilen Turgut S. ile Ahmet Yasir K. tutuklandı.

54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, hudut kartalları, askeri yasak bölge üzerinden yasa dışı yollarla Yunanistan’a gitmek isteyen 4 kişilik bir grubu yakaladı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan şüphelilerin örgütün Bilecik imamı Turgut S., Ahmet Yasir K., örgüt bağlantısı nedeniyle hemşirelik mesleğinden ihraç edilen Öznur S. ile Onur B. oldukları belirlendi. ‘ByLock’ kullandıkları da tespit edilen şüpheliler, işlemlerinin ardından Edirne Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edildi.

Jandarma Komutanlığı’nda ifadeleri işlemleri tamamlanan Turgut S. ile Ahmet Yasir K. Edirne Adliyesi’ne sevk edildi. Elleri önden kelepçeli olarak adliyeye getirilen şüpheliler SEGBİS yöntemiyle bağlandıkları Bilecik Mahkemesi’ne ifade verdi. Mahkemenin ardından iki şüphelide tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.