Engelli Genç Akülü Motosiklet İstiyor

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde ikamet eden engelli vatandaş Adem Bayram, Bilecik Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Derneği’nden akülü motosiklet istedi.

Doğuştan yürüyemeyen engelli Adem Bayram, Bilecik Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Derneği’nden akülü motosiklet istedi. Ailesinin maddi durumu olmadığını söyleyen Bayram, ‘Ben doğuştan yürüyemiyorum. Ailemin maddi durumu yok. Nereye gittiysem bana yardım eden olmadı. Tek çarem sensin. Bana bir akülü motosiklet alırsan dünyalar benim olur. Ben 27 yaşındayım, evde canım sıkılıyor, koltuk değnekleriyle yürümeye çalışıyorum. O zaman da terliyorum. Akülü motosiklet olsa ben de herkes gibi gezmek istiyorum’ dedi.

Bilecik Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halit Altıntaş ise, gerekli yardımların yapılacağına inandığını ifade ederek, ‘Tabii ki senin de gezmeye hakkın var, bu konuda sana yardım edeceğim. Senin için yardım toplayacağım. Akülü motosikletlerin fiyatı 8 bin liradır. Üç tekerlekli olan motosiklet Adem kardeşimize nasip olur inşallah. Gerekli yardımı yapacağınıza canı gönülden inanıyorum. Gereğini arz ederim’ şeklinde konuştu. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.