Hayvancılık ve Gıda İhtisas Osb Kurulması Çalışmaları

Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında Yenipazar Hayvancılık İhtisas ve Gölpazarı Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Şentürk, Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’ndaki toplantıda, Bilecik’te 6 OSB bulunduğunu, yeni kurulacak iki ihtisas OSB ile ilin ekonomisinin daha da kalkındırılabileceğini söyledi.

Mevcut imkan ve kabiliyeti maksimum seviyede değerlendirmenin yanında yeni potansiyelleri ortaya çıkarma gibi bir sorumluluklarının bulunduğunu vurgulayan Şentürk, şunları kaydetti:

‘Son açıklanan istatistik verilerine göre, Bilecik il ekonomisindeki sanayi payı yüzde 54 ile Türkiye’de ikinci sırada. Kendi ölçeğinde ciddi bir orandır. İlimizin sanayileşmesi ve ekonominin artırılmasıyla ilgili bize düşen görevler var: Bu anlamda, altyapıyı en iyi şekilde hazırlamak. Yenipazar ve Gölpazarı ilçesinde OSB kurulması için fizibilite çalışması yapılıyor. Bilecik, 25 milyon nüfusun yaşadığı, büyükşehirlerle kuşatılmış bir şehir. Buranın potansiyelinin yüksek olacağı muhakkak. Biz sanayileşirken katma değerleri yüksek olabilecek alanlara ve kendi ilimizin maliyet alanlarına öncelik vermek durumundayız. Yenipazar ve Gölpazarı ilçelerinin hem üretim açısından hem de ticaret potansiyeli konumuyla, bölgeye hitap edecek önemli merkezlerden olabileceğini düşünüyorum.’

Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş da OSB’nin kurulmasının Gölpazarı ve Yenipazar ilçelerinin ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasına katkı sağlayacağını dile getirdi.

Toplantı, kurulması planlanan Hayvancılık ve Gıda İhtisas OSB çalışmalarının değerlendirilmesiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.