İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezleri Açılış Töreni Yapıldı

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, İl Spor Merkezleri ve Engelli İl Spor Merkezleri açılış programı gerçekleştirildi.

Edebali Stadyumundaki açılış törenine Bilecik Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, şube müdürleri, veliler ve sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan törenin açılış konuşmasını yapan Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Aslan Yıldız; ‘Bu Yaz Spora Başlamalısın sloganıyla İl Spor Merkezlerimiz ve Engelli İl Spor Merkezlerimiz çocuk ve gençlerimizin yaz tatili dönemlerinde boş zamanlarını verimli değerlendirmek, spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak, toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak ve sağlıklı, zinde nesiller yetiştirmek amacıyla açılmaktadır. İl Spor Merkezlerimiz ve Engelli İl Spor Merkezlerimiz Bilecik Merkez ve ilçelerinde 20 branşta yapılacaktır. İki aylık bu sürede eğitimlerimize toplam 35 antrenörümüz görev yapacaktır. Sevgili sporcular; spor ve sportif çalışmalar bireyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki yönden geliştirirken enerjilerini kişilerin sağlığına katkıda bulunacak şekilde kullanma olanağı sağlar’ dedi.

‘Spor cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirir’

Yıldız, konuşmasının devamında, ‘Spor kurallara uymayı, birlik, dayanışma, saygı, sevgi, iş birliği, paylaşma, centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini yerleştirerek topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirir. Ayrıca burada alacağınız temel spor eğitiminizi devam ettirdiğiniz takdirde ileride çok başarılı bir sporcu olabilir ve bu cennet vatanımızı ve aziz milletimizi uluslar arası arenada temsil ederek İstiklal Marşımızı tüm dünyada söyleterek ayyıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak çok başarılı bir sporcu olabilirsiniz. Minik yavrularınızı, çocuklarınızı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze İl Spor Merkezlerimize ve Engelli İl Spor Merkezlerimize emanet ettiniz. Bizler de bu emanetlerinizi aldık inşallah değerli antrenörlerimizle çocuklarımıza sporu sevdirerek, sorumluluk sahibi kendine güven duyan bedenen ve ruhen sağlam geleceğin örnek gençleri olarak yetiştirmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyacağız. Tüm Bilecikli çocuklarımızı ve gençlerimizi ‘Bu Yaz Spora Başlamalısın’ sloganıyla spora başlamaya davet ediyorum’ ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından sporcuların hazırladıkları gösteriler sonrası program sona erdi. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.