Kuwait Camii’nin Temeli Atıldı

Bilecik’in Bozüyük İlçe Belediyesi tarafından kamulaştırması tamamlanan ve Kuveytli iş adamı Ebu Salem tarafından inşa edilecek Kuwait Camii’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Kasımpaşa Mahallesinde inşa edilecek 700 erkek, 210 bayanın aynı anda ibaret edebileceği cami, muhteşem mimarisi ile göz dolduracak. Kasımpaşa Mahallesi sakinlerinin Kanal Boyu mevkiindeki cami ihtiyacına kayıtsız kalmayan Başkan Bakıcı’nın girişimleri sonucunda temeli atılan cami özellikle mahalle sakinleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı; ‘Bu mübarek günde Kasımpaşa Mahallemize kazandıracağımız, hayırsever iş adamı Kuveytli Ebu Salim tarafından inşaa edilecek olan camimizin hep birlikte dualar eşliğinde, temelini atmak üzere bir araya geldik. Yüce Rabbim, Tevbe süresinin 18. Ayetinde ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır’ diyor. Bu gün de inşallah mahallemizin talebi doğrultusunda yeni bir cami mahallemize kazandırmak amacı ile bir araya geldik. Çevre yolunun hemen kenarında ve ilçemizden geçen herkesin görebileceği konumda olan gördüğünüz 2 bin 700 metrekarelik parselleri 95 bin TL gibi bir bedelle kamulaştırdık. Buradaki ibadet alanına hayırsever iş adamı Ebu Salim tarafından inşaa edilecek olan ‘Kuwait Camii’ ile ilgili olarak gerekli protokollerimizi de imzaladık. Camimizin temelini atmak ise bu gün nasip oldu. Kuwait Camiimiz 2 minareli olarak projelendirilirken, camimiz 710 kişinin ibadet edebileceği, 485 metrekare taban alanı olan bodrum ve ana kattan oluşuyor. Ayrıca camimizde 251 metrekare kadınlar mahfili de bulunmaktadır. Gasilhane, asansör, çocuk oyun odası, 13 kişinin aynı anda abdest alabileceği abdesthaneler, yoldan geçen misafirlere hitap edecek 17 metrekare çay ocağı olacak şekilde inşa edilecek. Rabbim inşallah kazasız belasız bir şekilde camimizi tamamlayarak hizmete sunmayı nasip etsin. Ben şimdiden 10 Haziran Pazar günü idrak edeceğimiz mübarek Kadir Gecenizi kutluyor, ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Sevgili Peygamberimiz de ‘Kim Allah için bir mescit yaparsa, Allah’ta cennette onun için bir ev yapar’ buyuruyor. Sözlerime son vermeden önce Kuwait Camimizi ilçemize kazandıran hayırsever iş adamı Ebu Salim e sizlerin huzurunda teşekkür ediyor, Rabbimden Ebu Salim’e bu hayrı karşısında cennetinden büyük bir köşk diliyorum. Camimiz mahallemize, ilçemize hayırlı, uğurlu olsun’ dedi.

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın ardından konuşan Milletvekili Halil Eldemir, kamulaştırılması tamamlanan caminin inşaat işlerini üstlenen hayırsever iş adamı Ebu Salem’a teşekkür etti. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.