Öğrenme Şenliği Renkli Görüntülerle Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla Bilecik’te düzenlediği Öğrenme Şenliği renkli görüntülerle başladı.

Cumhuriyet Meydanı önünde mehter takımı eşliğinde Hürriyet Mahallesinde yer alan Kapalı Pazara kadar kortej yürüyüşü ile başlayan Öğrenme Şenliği, burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Programa; Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Mehmet İnce, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ve kurum müdürleri katıldı.

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, bu programın Milli Eğitim Bakanlığı’nın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir program olduğunu belirterek, ‘Dünyadaki teknolojinin gittiği yer itibariyle sadece okullarımızda eğitim vermeyin. İnsanları okulda mezun edip diploma verdikten sonra onların hayatının başlamasıyla eğitimin bittiğini düşünmek yapılacak en büyük hata. Hayat boyu öğrenme programları vesilesiyle insanlarımızın hayatlarının her döneminde hayata yeniden başlamak, hayatı yeniden öğrenmek ve bu çerçevede hayatta daha başarılı olmak için programlar gerçekleştiriyoruz’ dedi.

Program, Bilecik Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterileri, Bozüyük Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Sema gösterileri, mehter takımı gösterileri, protokol üyeleri tarafından Öğrenme Şenliği’nin açılışı ve şenlik alanının gezilmesiyle son buldu. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.