Okuma Yazma Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Bilecik’in Bozüyük ilçesinde düzenlenen kurslara katılan kursiyerler sertifikalarına kavuştu.

Bozüyük Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen okuma-yazma kurslarını başarı ile tamamlayan her yaştan kursiyerlere, Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen törenle sertifikaları teslim edildi. Törende konuşan Bozüyük Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya; ‘Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında ilçemizde kurslar açılmış ve oldukça yoğun ilgi görmüştür. Bu noktada, büyük bir özveri ile kursiyerlere okuma yazma öğreten hocalarımıza, bizlere verdikleri destekler için Kaymakamımız Hasan Yaman’a ve Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı’ya teşekkür ediyorum’ dedi.

Tören kursiyerler tarafından yapılan konuşmalar ile devam ederken, okuma yazma kursiyerleri, öğrenmenin yaşının olmadığını ve bu seferberliğin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Programın ardından salonda bulunan İlçe Kaymakamı Hasan Yaman ve Belediye Başkanı Fatih Bakıcı kursiyerleri tebrik ederek, sertifikalarını teslim etti. Aynı zamanda kurslara devam eden kursiyerlere destek veren çocuklarına ve torunlarına da bisikletler hediye edildi. Konu ile ilgili olarak Başkan Bakıcı; ‘Büyük bir azim ile okuma yazma öğrenen kursiyerlerimizi tebrik ediyorum, biz de Bozüyük Belediyesi olarak kurslarımıza katılan vatandaşlarımıza yönelik bir geziyi kendilerine hediye ediyoruz’ dedi.

Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine; Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve eşi Emine Bakıcı; Milletvekili Halil Eldemir’in eşi Funda Eldemir, Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya, kursiyerler ve aileleri katıldı. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.