Osmanlı Yatılı Erkek Hafızlık Kur’an Kursu Meyvelerini Vermeye Başladı

Bir dönem hafız yetişmediği gerekçesiyle eleştirilen Bilecik, Osmanlı Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu’nun açılmasıyla birlikte meyvelerini toplamaya başladı.

Yaklaşık 1 buçuk yıl önce faaliyete geçen kursta 13 yaşındaki Vahap Oktan eğitimini tamamlayarak hafız oldu. Dursun Fakıh İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi olan Oktan, 11 ay gibi kısa sürede hafız olmayı başardı.

Hafızlık kursunun Bilecik iline kazandırılmasında büyük emek sarf eden Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş, ilk hafızın yetişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yaklaşık 40 öğrencinin kursta eğitimlerine devam ettiğini belirten Müftü Akkuş, kursun ilimize kazandırılması sürecine ilişkin bilgiler verdi. 38 öğrencinin hafızlık eğitimine devam ettiğini bildiren Müftü Akkuş, ‘Önümüzdeki yıl inşallah 60 öğrenci eğitim alacak. Bu yıl Ramazan ayında bazı camilerimizde ezberden mukabele okuyan öğrencilerimiz oldu. İnşallah önümüzdeki yıl tüm camilerimizde bu hafızlarımız tarafından mukabeleler okunacak. Osmanlı’nın doğduğu bu topraklarda hafız yetişmesi için attığımız tohum bir çınar gibi büyüyecek inşallah. Bilecik’lilere bir müjde daha vermek istiyorum. Kız yatılı hafızlık Kur’an kursumuzda bu yaz inşallah açılacak’ ifadelerine yer verdi. – BİLECİK

Bir önceki yazımız olan Bolu Valisi Baruş ile Bilecik Valisi Büyükakın Bir Araya Geldi başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.