Şehit Aileleri ve Gaziler İftarda Buluştu

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla şehit ve gazi aileleri onuruna verdiği iftar programında bir araya geldi.

Vali Büyükakın, eşi Figen Büyükakın ile birlikte katıldığı iftarda, şehit aileleri ve gazilerle ilçelerde iftar programlarında bir araya geldiklerini belirterek, jandarma teşkilatının kuruluş yıl dönümünde bu ailenin gerçek mensupları olan şehitlerin yakınları ve gazilerle bir arada olmak istediklerini söyledi. Vali Büyükakın, şöyle konuştu:

‘Biz ne yaparsak yapalım şehitlerimizin aziz hatıralarına hiçbir şey yapmış saymıyoruz. Sadece borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Ama bu borç, istediğimiz kadar ödeyelim, ne kadar ödersek ödeyelim bitecek bir borç değildir. Ömrümüzün sonuna kadar devam edecek bir borçtur. Bu inançla ve yaklaşımla sizlerle bir arada olmaktan büyük keyif duyuyoruz. Ne gazilerimizin vatana yaptığı hizmetin karşılığını ödeyebiliriz ne de şehitlerimizin hizmetinin karşılığını ödeyebiliriz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, iyi ki var. Sizler onlar için her zaman yüreğiniz yanıyor ama bu milletin evlatları huzur ve mutluluk içerisinde bu ülkede yaşıyor. Eğer şehit ve gazilerimiz olmasaydı bir araya gelemeyecektik. Allah hepinizden razı olsun. Allah şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Ramazan Bayramınızı kutluyorum’ ifadelerini kullandı.

İftar programı, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Bilecik Belediye Başkanı Can’ın konuşması ve yapılan duanın ardından sona erdi. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.