Türkiye 2’ncilerinden Rektör Taş’a Ziyaret

Okçular Vakfı’nın düzenlediği 2. Üniversitelerarası Ruz-i Hızır Türk Okçuluğu Müsabakası’nın Bilgi Yarışması bölümünde 2’nci olma başarısı gösteren öğrenciler, kupalarıyla birlikte Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş’ı ziyaret ettiler.

Ziyarete Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Gürkan Danık, Okçular (OK-YAY) Kulübü yönetim kurulu üyesi İbrahim Özkan ve yarışmada dereceye giren öğrenciler Esra Kevenci, Hüseyin Özkan, Oğuzhan Oğuz katıldı.

Rektör Taş’a yarışmayla ilgili bilgi veren öğrenciler, başta okçuluk olmak üzere ata sporlarının milli, tarihi, sportif, sanatsal ve kültürel nitelikleriyle kavranması ve kültürel bir bilinç olarak benimsenmesi için çalışmalarda bulunan Okçular Vakfı’ tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen şenliğin 6 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleştiğini ve 27 üniversiteden 144 sporcunun çeşitli yarışmalarda yer aldığını söylediler.

Öğrencilerin gösterdiği başarıdan ötürü son derece mutlu olduğunu ifade eden Rektör Taş, öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.