Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Bilecik Valiliği Bilecik İl Özel İdaresi, Bilecik Gençlik Spor ve İl Müdürlüğü, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında Bilecik’te bulunan 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Bilecik Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan açılış törenine; Bilecik Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi için hayata geçirilen bu projede il merkezinde bulunan tüm ilkokul 1’inci, 2’nci ve 3’üncü sınıflarda eğitim gören 2 bin 797 öğrenciye temel spor faaliyetleri ve jimnastik eğitimi,4’üncü sınıflardaki 800 öğrenciye ise yüzme eğitimi verildiğini belirtti. Yıldız, ‘Proje kapsamında toplam 9 okulda 17 antrenör görev almaktadır. Projenin amacı milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ailesini, vatanını ve milletini seven, daima yüceltmeye çalışan beden, zihin, ahlak ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir karaktere ve kişiliğe hür ve bilimsel düşünme gücüne geniş bir dünya görüşüne sahip, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda temayüz etmiş ve topluma karşı sorumluluk duyan güçlü bir gençliğin yetiştirilmesidir. Çünkü, gençliğimize yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırım olduğu inancındayız. Bir milletin en büyük gücü iyi yetişmiş, her şeyin bilincinde donanımlı gençliğidir. Bu vesileyle tüm öğrencilerimizi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesindeki il spor merkezlerine spor yapmaya davet ediyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından Bilecik genelindeki 4’üncü sınıf öğrencilerinin yüzmesi ve protokol üyeleri tarafından öğrencilere madalya verilmesiyle program sona erdi. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.