Afyonkarahisar’daki hırsızlar yaşlı kadına işkence etti

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesindeki 96 yaşındaki kadın, korku dolu anlar yaşadı.

Üsküdar Mahallesi’nde gerçekleşen olayda,  Fidan Yayla’nın evine geç saatte kimliği belirsiz kişiler girdi.

Hırsızlar, dairenin elektriğini kestikten sonra camı kırarak içeri girerken, bu esnada uyuyan Yayla’yı görüp harekete geçti.

Yüzünü başörtüsüyle kapatıp ellerini bağladılar

Yaşlı kadının yüzünü başörtüsü ile kapatan hırsızlar, ardından da ellerini karyolaya bağladı.

Bu esnada evi talan eden hırsızlar, iki Cumhuriyet altını ile 900 TL’sini alıp kaçtı.

İşkenceye maruz kalan Yayla kendi imkanları ile bağlandığı yerden kurtuldu. 20 metre sürünerek yardım çığlıkları atan Yayla’ya komşuları yardım etti.

Komşular, yaşlı kadını, evinin bahçesinde baygın şekilde buldu. 

Talihsiz kadın ambulans ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Hırsızlar cezaevini boyladı

Meydana gelen olayın ardından ihbar üzerine harekete geçen Bolvadin İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise şahısların yakalanması için titiz bir çalışma başlattı.

İfadeler, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkan ekipler şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Olayın gerçekleştiren şahısların M.K., O.T. ve K.T., isimli şahıslar olduğunu belirleyen ekipler ardından düzenledikleri operasyon ile şahısları kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

Şahıslar sorgularından olayı kabul ederken, ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

“Evimi götürselerdi vah demezdim, anama bunu yapmasalardı”

Kadının Avrupa’da gurbetçi olarak yaşayan oğlu Gazi Yayla ise olayı haber alır almaz köylerine yani annesinin yanına geldiğini kaydetti.

Yayla yaşananlarla ilgili olarak “Olay günü Avrupa’da yatsı namazı kılıyordum ve komşulardan bir telefon geldi ‘evinize girmişler annen baygın halde hastaneye kaldırıldı’ diye. O an sanki dünyam başıma yıkıldı. Hemen bilet alıp buraya geldim. Evimde kamera olmamasına rağmen Bolvadin jandarmasından Allah razı olsun olayı çözdü. Evimi yerinden kaldırıp götürselerdi ‘vah’ demezdim ama anama bunu yapmasalardı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.