Bşeü ve Bozgided Arasında İş Birliği Protokolü İmzaladı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) ile Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği (BOZGİDED) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İki kurumun ortak bilimsel etkinlikler ve eğitim programları düzenlemesini içeren protokolün imzaları, BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ve BOZGİDED Yönetim Kurulu Başkanı Celali Yılmaz tarafından atıldı. Yapılan anlaşmayla birlikte iki kurum; kariyer günleri, Bölge Mucitler Sergisi, başarı hikayeleri konulu konferanslar, araştırma projeleri, girişimcilik, finans, proje hazırlama, patent, faydalı model ve markalaşma konularında etkinlik ve seminerler düzenleyecekler, girişimci ve girişimci adaylarının eğitimi için ortak çalışmalarda bulunacaklar.

Girişimcilik kültürünün gelişmesi için çalışan, buluş yapma ve patent almanın günümüz dünyasındaki öneminin anlaşılması için faaliyetlerde bulunan, bu amaçlar doğrultusunda Bilecik ve çevre illeri kapsayan Bölge Mucitler Sergisi’ni düzenleyen BOZGİDED ile, her geçen gün gelişen, büyüyen ve Türkiye sıralamasında üst basamaklara yükselen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile hem öğrenci ve akademisyenlere hem de girişimcilere katkı sağlanacak. Anlaşma kapsamında; BOZGİDED, önemli gün ve haftalarda Üniversiteye getireceği, alanında uzman, rol model olabilecek iş insanları ve yetkili kurum temsilcileriyle akademisyen ve öğrencilere yönelik programlar düzenleyecek. BŞEÜ ise Dernek Üyeleri ve diğer girişimcilere yönelik olarak, girişimcilik ve proje hazırlama gibi konularda danışmanlık, seminer, konferans ve eğitim faaliyetleri yürütecek.

5 Kasım 2018 tarihinde BŞEÜ Rektörlüğü’nde imzalanan protokol sonrası değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, gerek Üniversitenin gerekse Bilecik’in ve bölgenin gelişmesi için paydaşlarla imzalanan protokollerin son derece önemli olduğunun altını çizdi. Oluşturulan iş birliği ile öğrencilere kariyer planlamalarında referans olacak etkinliklerin düzenleneceğini, aynı zamanda bölgemizdeki girişimcilerin de akademik anlamda destekleneceğini belirten Rektör Taş, protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti ve atılan imzaların hayırlı olmasını diledi.

BOZGİDED Yönetim Kurulu Başkanı Celali Yılmaz da, imzalanan protokolün ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. Yılmaz, protokol kapsamında çalışmalara başlandığını ve ilk olarak Global Girişimcilik Haftası etkinliklerine yoğunlaştıklarını ifade etti. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.