Martin Hinteregger 29 yaşında futbolu bıraktı! ‘Fuhuş pazarlığında görüntülenmişti’

2021-22 sezonunda Almanya Bundesliga ekibi Eintracht Frankfurt ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonluk sevinci yaşayan Martin Hinteregger, sürpriz bir kararla 29 yaşında futbol kariyerini noktaladığını açıkladı.

Avusturyalı savunma oyuncusunun Bundesliga ekibiyle 30 Haziran 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyordu.

Öte yandan, gazeteci Fatih Demireli Martin Hinteregger’in futbolu bırakmasıyla ilgili sosyal medya hesabından birkaç not paylaştı.

‘KULÜBÜYLE BAZI SÜRTÜŞMELER YAŞIYORDU

Demireli, “Eintracht Frankfurt ile Avrupa Ligi’ni kazanan Martin Hinteregger, 29 yaşında futbolu bıraktı. Son dönemde kulübüyle bazı sürtüşmeler yaşıyordu ama futbolu bırakma kararı çok radikal oldu, ki hâlâ üst düzey bir savunma oyuncusuydu.

‘ESKORT PAZARLIĞI YAPARKEN GÖRÜNTÜLENDİ’

Birkaç detay: Profesyonellik konusunda sıkıntılar çekiyordu, kilo problemi yaşıyor. Avrupa Ligi sonrası kutlamaları abartmış, takımdan ayrılan arkadaşlarının vedasına uyuya kaldığı için katılamamıştı. Sabaha karşı boynunda madalya ile fuhuş pazarlığı yaparken görüntülendi. Son olarak Avusturya’da kendi adını taşıyan bir futbol turnuvası düzenledi ama ortağının aşırı sağ mensubu olduğu ortaya çıktı ve ağır eleştiri aldı. ‘Galibiyetler artık eski tadı vermiyor, mağlubiyetler daha çok veriyor” diyerek bıraktı” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon E.Frankfurt ile 36 maça çıkan Hinteregger, 1 gol kaydetti. Avusturyalı oyuncu daha önce Salzburg, M.Gladbach ve Augsburg gibi takımların da formalarını giymişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.