“Türk ekonomisi iyi yolda”

“Türk ekonomisi iyi yolda”

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, “Türk ekonomisi iyi yolda ve çok sağlam, gelecekten umutluyuz” dedi.

ÖMER YILDIZ/ADANA

Teknosa Adana mağazasının açılışı gerçekleştirilen Genel Müdür Mehmet Nane, 2011 yılında minimum yüzde yirmi büyüme hedeflediklerini vurgulayarak, “Haziran ayında yapılacak seçimlerden sonra daha iyi gelişmeler olmasını beklemekle birlikte minimum büyüme hedefimiz yüzde 20 olacak” ifadesini kullandı.

İnönü Parkı karşısında bulunan Sabancı İş Merkezi’ndeki mağazada Adana Valisi İlhan Atış’a yeni mağaza hakkında bilgi veren Nane, çalışmalarını 97 günde tamamlayarak 380 metre kare olan eski mağazalarının alanını 4500 metre kareye çıkarttıklarını belirtti. Mağaza büyüklüğünün Adana’ya verdikleri önemi gösterdiğini ifade eden Nane, “Mağazamızı 97 gün gibi rekor bir sürede açtık. Mağazamız bu sürenin sadece yarısında kapalı kaldı. Bu binanın projesiyle buradaki yaptığımız uygulamalarla çeşitli yarışmalara katılmayı düşünüyoruz. Çünkü bu kadar kısa sürede bu büyüklükte bina yapmak gerçekten çok zor” dedi.

Sabancı Holding kurucusu Ömer Sabancı’nın ‘Bu topraklardan aldığını bu toprağa ver.’ sözüyle yaptıkları yatırımları her geçen gün arttırdıklarını ifade eden Nane, “Yatırımlarımızı her geçen yıl sürdürerekten istihdamı arttıraraktan, her yıl ortalama bin gencimiz işe alaraktan bunu sağlıyoruz.”ifadelerini kullandı.

Türkiye genelinde 68 ilde 39 ilçede toplam 260 mağazaları bulunduğunu ifade eden Teknosa Genel Müdürü Nane, yatırımlarını sürdüreceklerini belirterek” Paris’i her yıl 45 milyon kişi ziyaret ederken bizim mağazalarımızı 60 milyon kişi ziyaret ediyor. Bir Mersinli olarak bu büyük tesisin bölgemize kazandırılmasında büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.