Türkiye’yi merkez ülke olarak konumlandırdı

 

DUYGU ERDOĞAN – Yeni yatırımların siber güvenlik, demir yolu test hizmetleri ve mekanik yağ analizi alanlarında olacağını anlatan Haas, “Özellikle vagon testleri konusunda çok istekliyiz. Bu testler, Türkiye’deki demiryolu endüstrisine büyük katma değer yaratacak. Bu yatırım için Eskişehir ve Ankara’yı düşünüyoruz” dedi.

Haas, “Türkiye merkezli Bodrum Denizcilik ortaklığıyla kurduğumuz TÜV Austria Marine şirketi ile ilk kez denizcilik ve yatçılıkta faaliyet göstereceğiz. TÜV Austria Ekspertiz şirketini kurduk. Siber güvenlik alanında Türkiye merkezli Sybercode şirketine ortak olduk. Son olarak Türkiye merkezli Mavi Akademi firmasını da TÜV Avusturya Akademi çatısı altına alıyoruz” dedi.

Dünyanın gündeminde

TÜV Austria Bölge Müdürü Yankı Ünal ise, Türkiye ofisinden 22 ülkeyi yönettiklerini belirterek, dünyanın gündeminin artık ‘siber güvenlik’ olduğunu söyledi. Ünal, Türkiye’nin bu anlamda yetişmiş işgücü ve çalışmalarının çok ileri seviyede olduğunu kaydetti. Pandeminin ardından ülkelerin tedarik zincirinde Türkiye’nin çok önemli konuma geldiğine dikkat çeken Ünal, “Basınçlı kap imalatı, boru hatları, güneş paneli ve oto yedek parça üretimi Türkiye’yi oldukça öne çıkarıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.