Vali Büyükakın, Doludan Zarar Gören Köylerde

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, dolu yağışı sonrası zarar gören Osmaneli ilçesine bağlı köylerde incelemede bulundu.

Büyükakın, Kaymakam Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Serkan Diker, İl Afad Müdürü Mehmet Hayri Demirel ile ilgililerle birlikte Beşevler, Çerkeşli ve Gaziler köylerinde dolu sonrasında hasar gören üreticilerle bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Dolu yağışı sırasında ve sonrasında Kaymakamlık, Belediye, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, AFAD Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi ekipleri tarafından çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü ve mağduriyetin giderilmesi için hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Vali Büyükakın, ‘Ekiplerimiz gerekli çalışmaları yapıyorlar. Tespit çalışmaları tam olarak bitince raporu Ankara’ya göndereceğiz. Oradan hasarın karşılanmasına yönelik yapılan yardıma ihtiyaç olursa yerel olarak da destek olacağız. Yaraları kısa sürede saracağız. Milletvekillerimiz de durumdan haberdar. Onlar da konuyu takip edecekler. Devlet olarak her zaman yanınızdayız. Hepimize geçmiş olsun, Allah böylesi bir afeti bir daha yaşatmasın’ dedi.

Çiftçilerin sorunlarını dinleyen Vali Büyükakın, ziyaretleri sırasında engelli vatandaşlarla da yakından ilgilendi. – BİLECİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.